Projektas ,,ClowNexus – klaunavimas jungia mus”

Vilniaus Šilo mokykla kartu dalyvauja projekte ,,ClowNexus-klaunavimas jungia mus”

Apie projektą

Kodėl?

„Keliaujantis klounų orkestras“ atvyksta pas proto ar kompleksinių negalių bei raidos sutrikimų turinčius vaikus.

Tai unikalus muzikinis spektaklis, kurio metodika padeda vaikams atsipalaiduoti, lavinti vaizduotę bei išreikšti emocijas. Per dainas ir spalvingą rekvizitą mažieji kviečiami įsitraukti į žaidimą. Pasirodymo metu dėmesio centre visada yra vaikas. Nors viskas vyksta grupėje klounai sukuria daug asmeninių akimirkų su kiekvienu, žadina mažųjų pojūčius pasitelkę garsus, lytėjimą ir judesį.

Klounai visada stengiasi pasiekti vaiko “sveikąją” dalį ir tuo pačiu pasinerti į jo pasaulį. Vaiko negalia ar sutrikimas nustumiamas į antrą planą, taip atlaisvinama vieta džiaugsmui, atsipalaidavimui, unikaliems ir jautriems susitikimams.

Kaip tai veikia?

“Keliaujantį klounų orkestrą” sudaro 3 specialiai apmokyti RAUDONŲ NOSIŲ aktoriai. Pasirodymai – lengvai suprantami, talpinantys įvairias reakcijas: kai kurie vaikai įsitraukia iškart – ploja ir šoka su klounais, kiti rodo vos pastebimas emocijas.

Klounai visada atliepia individualius vaikų poreikius ir adaptuoja pasirodymą:

Jeigu vaikas prastai girdi – klounai stengiasi sustiprinti vizualinę stimuliaciją – panaudodami spalvingus kostiumus, rekvizitą ir žinomą, raudonas nosis – visa tai padeda patraukti dėmesį ir sukurti artumo jausmą. Jeigu vaiko rega ribota, tuomet klounai labiau akcentuoja muziką.

Tikslinė auditorija: proto ar kompleksinių negalių bei raidos sutrikimų turintys vaikai nuo 3 iki 14 metų, besimokantys specialiosiose klasėse ar mokyklose, sutrikusios raidos centruose.

Projekto koordinatorius Vilniaus Šilo mokykloje: Direktorės pavaduotoja ugdymui Asta Stulgaitienė el.pastas ugdymas@silospecialioji.vilnius.lm.lt